Duşakabin Sistemleri

DUŞAKABİN SİSTEMLERİ HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR
İletişim TEL:(0332) 235 93 08

Soru: Fitilli duşakabin mi yoksa silikonlu duş kabini mi daha iyidir ?

Cevap: Duşkabini nin fitilli ya da silikonlu olmasının size kazandırdığı pek bir avantaj yoktur.Çünki uygulanacak olan duşakabinin panel bölümleri fitilli olsa bile kabini yanlarda fayanslara ve aşağıda küvet üzerine sabitlerken ve izolasyon yaparken yine silikon kullanılacaktır.Burada önemli olan kabininiz silikonlu bile olsa silikonun kaliteli hammaddelerle üretilmiş silikon olmasıdır.

Soru: Yaptırdığım duşakabinin profillerindeki boyalar iki üç yıl gibi kısa bir sürede atmaya başladı bu neden olabilir?

Cevap: Banyo Kabini nizin boyalarının atmasında etken olan iki önemli faktör vardır. Birincisi tabiî ki almış olduğunuz duşakabindeki profillerde uygulanan alüminyumun kalitelisidir. Kabininizin profil aksamında kullanılan aluminyumun içindeki yabancı madde oranı oksitlenme süresini çok etkiler.Yani hurda bile olsa alüminyumun yeniden işlenmesi esnasında uygulanan prosedür, profillerin üzerine uygulanan boyanın kalkması ya da kalkmaması konusunda önemli bir etmendir.Bir diğer önemli Faktör de tabii ki duşa kabininizin profillerine uygulanan boyanın kalitesidir.

Soru: Aldığımda yoktu ama hiçbirşey yapmadığım halde duş kabinimin camları zaman içinde kendi kendine çatladı bu neden olabilir?

Cevap: Duşakabininizin camları eğer polistren (Halk arasında mika cam ya da plastik cam da deniliyor) malzeme ise desen verilirken,imalat esnasında ya da nakliye esnasındaki yanlış uygulamalar camın üzerinde yarım ya da bir milimetre ölçülerinde çok küçük çatlamalara sebebiyet verebilir ( Duşakabin camı üreticisi firmanın üretim ve hizmet kalitesi önemli etkendir) İşte bu gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklar,zaman içinde banyo ortamında yaşanan ani sıcaklık değişikliklerinden kaynaklanan ani genleşip büzülmeler nedeniyle büyük kırıklar haline gelir.

Soru: Aldığım duşa kabinin kayar panelleri sık sık yerinden çıkıyor bunun sebebi ne olabilir?

Cevap: Duşakabin kayar panellerinizin yerinden çıkmasında önemli faktör tekerleklerin yıpranmasıdır. Tekerleklerin yıpranmasındaki önemli sebep ise duşakabin tekerleğinin göbek ve dış kısmının kalitesiz malzemeler ile üretilmesidir.Göbek kısmı pirinç malzeme ile dış kısmı ise derlin adlı malzeme ile yapılırsa duşakabin kayar panelleri daha dayanıklı olacaktır.Özellikle tekerleğin dış kısmı sıradan plastik ile yapılırsa çabuk yıpranır hatta kırılır..

Soru:Temper camlı duşakabin olduğu halde duşakabinim çok kireç lekesi tutuyor ne yapabilirim ?
Cevap
:
İster temper duşakabin olsun isterse polistren camlı duşakabin olsun yaşadığınız şehrin su sertliği ile paralel olarak duşakabin mutlaka kireç tutar.Her ne kadar bazı satıcılar ‘’üzerine özel bir kimyasal uyguluyoruz bizim duşakabinimiz su tutmuyor’’ dese de uygulanan o işlem etkisini kaybettikten sonra mutlaka kireç tutacaktır. Bu durumda bizim tavsiyemiz.Küçük bir çeksil ile her banyo dan sonra kabininizin camlarını sıyırıvermek olacaktır.
20  madde